اجرائی کشوری

به کسانی که سقف قرارداد را رعایت نکنند اجازه حضور در لیگ برتر را نخواهیم داد

محمدی: سقف پاداش 70 میلیون تومان است… رئیس سازمان لیگ در گفتگو با سایت رسمی فدراسیون، درباره سقف قرارداد و دعوت از کسانی که سقف قرارداد را رعایت نکرده اند صحبت کرد.
به گزارش سایت رسمی فدراسیون، محمدی در این باره گفت: متاسفانه شاهد هستیم که طی روزهای اخیر برخی از باشگاهها و مربیان با حمله به قانون سقف قرارداد می خواهند طوری جلوه دهند که این قانون رعایت نمی شود و حتی برخی از آنان اعلام کردند که این رقم 350 میلیون تومان به کف تبدیل شده است. باید در این باره بگویم اگر باشگاهها نگاهشان به قانون سقف قرارداد این گونه است ، باید به شدت در نگاهشان تجدید نظر کنند. یک مربی در گفتگو با یک بخش خبری تلویزیونی جملات جالبی را به کار برده بود . این که بازیکنی قیمتش 50 یا 100 میلیون است از ما رقم 350 میلیون می خواهد. سوال من از این مربی این است که چطور می شود بازیکنی که قیمت واقعی اش 50 ، 100 یا 150 و یا حتی 200 میلیون است خودش را 350 میلیونی نشان دهد.مگر باشگاه کمیته فنی یا کادر فنی ندارد که تشخیص دهد قیمت یک بازیکن چقدر است.
وی ادامه داد: ما این قانون را سفت و محکم گرفته ایم و اظهارنامه مالی تهیه کرده ایم . در هیات رئیسه سازمان لیگ و هیات رسیدگی به تخلفات اخلاق حرفه ای فوتبال مصوب شده است هر بازیکن یا مربی بالای سقف قرارداد دریافت کرده و برای ما این امر محرز باشد، نه برای اش کارت بازی صادر خواهد شد و نه قرارداد این مربی یا بازیکن در سازمان لیگ ثبت خواهد شد. این هشدار جدی است و از باشگاهها می خواهیم که توصیه های ما را جدی بگیرند.
محمدی درباره 2 سال بحرانی پیش رو برای گرفتن پروانه حرفه ای بودن باشگاهها از سوی ای اف سی گفت: 2 سال بحرانی را پیش رو داریم تا پروانه حرفه ای بودن را بگیریم در سال 2013 در حالی کنفدراسیون فوتبال آسیا به باشگاههای ما پروانه حرفه ای بودن می دهد که باشگاهها به هیچکدام از ارکانشان اعم از بازیکن و مربی تا دیگر اشخاصی که در باشگاه کار می کنند حتی یک ریال هم بدهی نداشته باشند. اصل و اساس ای اف سی این است که درآمد از هزینه باشگاه بیشتر باشد. زمانی که سقف قرارداد رعایت نشود مطمئنا باشگاهها بدهکار می شوند و آن وقت است که پروانه حرفه ای بودن را به دلیل رعایت نکردن بیشتر بودن درآمد از هزینه باشگاه به ما نخواهد داد. اگر 2 سال بحرانی را پشت سر گذاشتیم و توانستیم پروانه حرفه ای بودن بگیریم و درآمد باشگاهها بیشتر از هزینه هایشان بود ، آن وقت باشگاهها می توانند هزینه کنند و درباره قانون سقف قرارداد هم تجدید نظر خواهد شد.
وی با اشاره به یکی از مصوبات یوفا گفت: میشل پلاتینی – رئیس یوفا اعلام کرده که در سال 2013 باید بازی مالی جوانمردانه در باشگاههایی که به لیگ قهرمانان اروپا و یوفا راه پیدا می کنند انجام شود و باشگاهها بیشتر از درآمدشان هزینه نکنند . او اعلام کرده در سال 2013 برای همه باشگاهها به یک اصل تبدیل شود و صرفه جویی در دستور کارشان قرار گیرد تا هزینه هایشان بیشتر از درآمدشان نشود و مالکین ثروتمند نمی توانند با کمک هایشان به این فرایند کمک کنند.
رئیس سازمان لیگ درباره اینکه شایعه شده پاداش پاس گل ، گل ، بازی خوب و جوانمردانه، دفاع خوب و دفع توپ های خوب، گرفتن پنالتی، جزو قرارداد داخلی باشگاه با بازیکن است و ربطی به ثبت قرارداد ندارد گفت: شنیده ام که یکی از مسئولان هیات فوتبال در این باره صحبت کرده اما باید بگویم که ایشان توجیه نبوده است، چرا که اصلا چنین چیزی نیست . سقف پاداش برای هر بازیکن در فصل 70 میلیون تومان است و آن هم به کسی تعلق می گیرد که تیمش قهرمان شده است و با صلاحدید هیات مدیره به بازیکنان و مربیان تعلق می گیرد.
محمدی در پایان گفت: باز هم اعلام می کنم هر بازیکن یا مربی سقف قرارداد را رعایت نکند و شواهد این امر برای ما روشن شود به سازمان لیگ دعوت خواهد شود تا پاسخگو باشد. اگر این امر ثابت شد به بازیکن یا مربی اجازه حضور در لیگ برتر داده نخواهد شد.