اجرائی کشوری

برگزاری هفته 25 لیگ دسته یک با دو روز تاخیر

هفته بيست و پنجم رقابت هاي ليگ دسته اول باشگاه هاي ايران که قرار بود روز جمعه برگزار گردد با دو روز تاخیر روز دوشنبه هفته آينده انجام می گیرد. در دو هفته مانده به پايان رقابت هاي ليگ يك فوتيال ، تمامي ديدارهاي اين دو هفته حساسيت خاص و ويژه خود را دارند و برخي از تيم ها براي ماندن در ليگ يك و برخي ديگر براي صعود به ليگ برتر و يا مرحله پلي آف، به مصاف حريفان خود مي روند.
گسترش فولاد تبريز يكي تيم هاي تبريزي حاضر در اين رقابت ها كه از شانس صعود مستقيم به ليگ برتر نيز برخوردار است در اين روز و در خارج از خانه به مصاف تيم پيام مخابرات شيراز مي رود.
با توجه به اينكه حريفان بالاتر از اين تيم در جدول رده بندي گروه ب در اين هفته ديدار هاي آساني مقابل حريفان خود ندارند گسترش فولاد مي تواند با بهره گيري از اين موقعيت خود را به عنوان شانس اول صعود مستقيم به ليگ برتر معرفي نمايد.
البته اين تيم شانس ديگري نيز براي صعود به ليگ برتر دارد و آن قرار گرفتن در رده دوم جدول و صعود به مرحله پلي آف است.
غلبه بر پيام شيراز كار چندان سختي به نظر نمي رسد چرا كه اين تيم در تبريز با نتيجه يك بر صفر بازنده شد و هم اكنون با 27 امتياز از 24 بازي در رده دهم جدول قرار دارد و در مقابل گسترش فولاد با 42 امتياز و به دليل تفاضل گل كمتر نسبت به آلومينيوم هرمزگان 42 امتيازي در رده سوم جدول گروه ب است.
گسترش فولاد تبريز در صورتي كه بتواند از اين بازي با سه امتياز خارج شود در هفته پاياني و با غلبه بر ابومسلم مشهد كه خود نيز از مدعيان گروه است مي تواند در يك قدمي ليگ برتر قرار گيرد و يا حتي به اين ليگ برتر صعود كند.
ماشين سازي ديگر نماينده فوتبال تبريز در اين رقابت ها، برخلاف همشهري خود براي بقا در ليگ يك در اين روز رو در روي شهرداري ياسوج كه يكي از مدعيان حضور در مرحله پلي آف گروه الف است، قرار مي گيرد.
اين تيم براي اينكه بتواند در گردونه رقابت هاي ليگ يك باقي بماند محكوم به برد و يا متوقف كردن حريف ياسوجي است اما گزينه برد براي اين تيم بهتر خواهد بود.
داماش گيلان صعود خود به ليگ برتر را از اين گروه قطعي كرده و تيم هاي مقاومت شيراز و شهرداري ياسوج براي صعود به مرحله پلي آف تلاش مي كنند.
در مقابل تمامي تيم هاي رده چهارم تا چهاردهم گروه الف به همراه تيم ماشين سازي تبريز براي بقا در ليگ يك در اين دو هفته تلاش خواهند كرد.
در ديدار رفت ماشين سازي با نتيجه يك بر صفر شهرداري ياسوج را شكست داده و هم اكنون با 28 امتياز از 24 بازي در رده سيزدهم گروه الف جاي دارد.
در ديگر بازي هاي اين هفته كه به طور همزمان و راس ساعت 16.30 روز دوشنبه دوازدهم ارديبهشت ماه جاري برگزار مي شود تيم هاي فولاد يزد با صنعت ساري، شهرداري بندر عباس با داماش گيلان، اتكا گلستان با صنعتي كاوه، مقاومت سپاسي شيراز با گل گهر سيرجان، مس رفسنجان با همياري اراك، فولاد نطنز با نفت مسجد سليمان، تربيت يزد با پيام خراسان، ابومسلم خراسان با داماش دورود، مس سرچشمه كرمان با برق شيراز، استقلال اهواز با شيرين فراز كرمانشاه، سپيدرود رشت با نساجي مازندران و آلومينيوم هرمزگان با ايرانجوان بوشهر ديدار مي كنند.