اجرائی کشوری

برگزاری نشست كميته فني فدراسيون فوتبال

جلسه كميته فني فدراسيون فوتبال امروز در آكادمي ملی فوتبال برگزار شد… این نشست با حضور علي كفاشيان، افشين قطبي، فريدون معيني، منصور ابراهيم زاده، مرتضي محصص، اكبر محمدي ، اميرحسين پيرواني ، هومن افاضلی و پیت بیوتر برگزار شد.

فریدون معینی – سرپرست کمیته تیم های ملی در این باره به سایت فدراسیون فوتبال گفت: «جلسه بسیار خوب و مثبتی بود و به نظر من کمیته فنی هر جلسه بیش از جلسه قبلش بیشتر به مسائل فنی گرایش پیدا می کند و همه تیم های ملی برای کمیته فنی فدراسیون فوتبال مهم هستند .اما تیم ملی فوتبال بزرگسالان در توجه بیشتر افکار عمومی و رسانه هاست و به همین جهت حساسیت روی تیم ملی بیشتر است. پس به همین دلیل ما از قطبی خواستیم سیستم بازی تیم ملی را براساس رئوس اصلی کارش در جلسه بعدی کمیته فنی به ما به صورت مولتی مدیا ارائه کند تا هم تمام مربیان تیم های ملی از روند کار تیم ملی آگاهی پیدا کند و همان آن که نقطه نظرات درباره تیم ملی به سرمربی تیم ملی منعکس شود. ضمن اینکه اعضای کمیته فنی هم به خوبی بتوانند وضعیت تیم ملی را ببینند و ارزیابی کند و بدانند که در تیم ملی چه می گذرد.»

معینی در ادامه گفت: «پس از پایان جلسه بحث و بررسی درباره موضوعات مختلف موارد زیر مصوب شد که بدین شرح بود. مورد اول این بود که همه سرمربیان تیم های ملی برنامه هایشان را تا خرداد 1390 به کمیته فنی ظرف مدتی که تا جلسه آینده فرصت دارند تحویل دهند. مورد دوم این بود که هر تیم ملی که در هر رده ای بازی دارد باید علاوه بر اینکه مربیان تیم های ملی ، تیم ملی مقابل را آنالیز می کند یک گروه فنی زیر نظر کمیته آموزش تشکیل شود و حریف را براساس حضور در بازیهایی که با ایران نیست یا بازی که مقابل تیم ملی انجام می دهد براساس تهیه فیلم و روش های آنالیز به دقت زیر نظر بگیرد. »

وی در ادامه با اشاره به اینکه مصوب شد ،میان تیم ملی بزرگسالان و باشگاه ذوب آهن باید تعامل و توافقی حاصل شود گفت: «به جهت حضور تیم ذوب آهن در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا مقرر شد تا هماهنگی میان افشین قطبی و منصور ابراهیم زاده ایجاد شود تا تیم ملی و ذوب آهن بتواند در عرصه های بین المللی بدرخشند و از ناحیه نبود بازیکنان اصلی و کلیدی ضربه نخورند.