اجرائی کشوری

برد شیرین تراکتورسازی برابر سپاهان اصفهان

در نخستین دیدار هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال تیم‌های تراکتورسازی تبریز و سپاهان اصفهان از ساعت 15:15 روز پنجشنبه در ورزشگاه یادگار امام ره تبریز به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با گل دقایق واپسین مهدی شریفی دو بر یک به سود تراکتورسازی خاتمه یافت و سرخ پوشان فوتبال تبریز پس از 4 بازی به نوار ناکامی های خود پایان دادند.

در این دیدار تراکتورسازی که از امتیاز میزبانی بهره می برد، کار را بهتر آغاز کرد اما این سپاهان بود که روی اشتباه مسلم خالد شفیعی در دقیقه 12 بازی توسط رسول نویدکیا به گل رسید تا یک بر صفر پیش بیافتد.

پس از این گل بازهم تراکتورسازی توپ و میدان را در اختیار داشت و این تیم در دقیقه 29 مزد برتری خود را گرفت. سانتر سینا عشوری با ضربه سر خالد شفیعی در شلوغی محوطه جریمه توسط نانگ وارد دروازه مهمان شد تا کار به تساوی کشیده شود.

تلاش دو تیم در دقایق باقی مانده نیمه اول بی نتیجه بود و تیم‌ها در پایان این نیمه با تساوی یک بر یک راهی رختکن شدند. 

با شروع نیمه دوم تراکتورسازی همچنان تیم برتر میدان بود و حملات این تیم با بی دقتی مهاجمان و بازیکنان این تیم تا دقایق پایانی ثمری نداشت اما درست در دقیقه واپسین این بازی، مهدی شریفی با همکاری فرزاد حاتمی دروازه رحمان احمدی را گشود تا تراکتورسازی 2 بر یک پیش افتاده و در نهایت پس از مدت ها در حضور هوادارانش در خانه به پیروزی برسد.

جالب اینکه حاتمی و شریفی در نیمه دوم به عنوان یار جانشین به میدان آمده بودند. ضمن اینکه تیم سپاهان از دقیقه 82 با اخراج موسی یف 10 نفره به بازی ادامه می داد.

با این پیروزی تراکتورسازی 31 امتیازی شده و موقتا تا رده ششم جدول صعود کرد و سپاهان نیز با همان 25 امتیاز قبلی در رده دهم باقی ماند. البته با برگزاری سایر دیدارهای این هفته احتمال سقوط دو تیم در جدول وجود دارد.

اشکان خورشیدی کار قضاوت این بازی را بر عهده داشت. وی علاوه بر اخراج موسی یف، به سعید آقایی و مهدی شریفی از تراکتورسازی و عبدالله کرمی از سپاهان کارت زرد نشان داد.

تراکتورسازی تبریز: محمدرضا اخباری، خالد شفیعی، شجاع خلیل‌زاده، محمد ایران‌پوریان، سعید آقایی، مهدی کیانی، آگوستو سزار (مهدی شریفی)، سینا عشوری، سروش رفیعی، شاهین ثاقبی (بختیار رحمانی) و آلویز نانگ (فرزاد حاتمی)

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

سپاهان اصفهان: رحمان احمدی، عبدالله کرمی، محمدعلی احمدی، وریا غفوری، سعید قائدی‌فر، علی کریمی، فوضیل موسی‌اف، رسول نویدکیا (حسین فاضلی)، محرم نویدکیا (محمدرضا خلعتبری)، رضا میرزایی (حسین پاپی) و لوسیانو پریرا

سرمربی: ایگور استیماچ