اجرائی کشوری

بدهی های تیم های حاضر در لیگ دسته اول تا سوم بررسی می شود

بهروان: فقط تیمهای لیگ یک حق استفاده از بازیکن خارجی را دارند… ئیس سازمان لیگ آزادگان در خصوص برنامه ریزی های صورت گرفته در لیگ های دسته یک،دو ، سه، حق پخش تلویزونی،استفاده از بازیکنان خارجی،تاسیس آکادمی در لیگهای مختلف و دوره های آموزشی دوپینگ مطالب مختلفی را مطرح کرد.
به گزارش سایت رسمی فدراسیون,غلامرضا بهروان در خصوص برنامه های مختلف سازمان لیگ آزادگان مطالب را مطرح کرد که در زیر به آن اشاره می شود.
مسابقات لیگ باید بهتر از گذشته برگزار شود
وی در خصوص برنامه ریزی برای لیگهای دسته اول،دوم و سوم گفت: وقت کافی برای برنامه ریزی به منظور هر چه بهتر برگزار شدن مسابقات را داریم.در خصوص رسیدگی به پرونده های تیم ها و بدهیشان، آنها را به کمیته انضباطی ارسال کرده ایم تا با رفع مشکلاتشان بتوانند در مسابقات حضور داشته باشند.امسال باید بهتر از سال گذشته مسابقات را برگزار کنیم.نارسایی هایی وجود دارد که با از بین بردن آن می توان به هر چه بهتر برگزار شدن مسابقات امیدوار بود و در همین راستا تیم ها،هیاتها،مسئولان فدراسیون و مسئولان کمیته ها باید با ما همکار های لازم را انجام دهند.ما تللاش می کنیم تا لیگ را با کیفیت بالایی برگزار کنیم.بر همین اساس به دنبال اسپانسر های قوی و شایسته برای تبلیغات محیطی هستیم .هر چند که اسپانسرهای مختلفی به ما مراجعه کرده و هم اکنون درحال مذاکره با کمیته بازاریابی فدراسیون می باشند.
وی درادامه بیان کرد:از کارهای خوب دیگری که صورت گرفت این است که از این پس رقابتهای لیگ دسته اول با توپ های شرکت آل اسپورت برگزار می شود که این امر به نفع تیم ها و هیاتها است.ضمن اینکه اگر تیمی درخواست داشتن چنین توپهایی را دارد با معرفی به شرکت مربوطه با تخفیف 50درصدی میتواند امکانات خوبی را در اختیار داشته باشد.
فقط تیمهای لیگ یک حق استفاده از بازیکن خارجی را دارند
رئیس سازمان لیگ آزادگان در خصوص استفاده تیم های حاضر در لیگ دسته اول،دوم و سوم از بازیکنان خارجی گفت:فقط تیم های حاضر در لیگ دسته اول می توانند از بازیکنان خارجی استفاده کنند و تیم های لیگ دسته دوم و سوم نمی توانند از این شرایط استفاده کنند.چرا که در این دو دسته باید بازیکن سازی صورت گیرد .ضمن اینکه بازیکنان زیر 25 سال در لیگهای دسته اول،دوم و سوم باید حداقل 2 سال با تیم های خود قرارداد داشته باشند.
یک هفته قبل از شروع هر لیگ،نقل و انتقالات به پایان می رسد
وی در خصوص نقل وانتقالات بازیکنان در لیگ های دسته یک،دو ، سه گفت:تا یک هفته قبل از شروع مسابقات، فصل نقل و انتقالات صورت می گیرد.بر همین اساس در لیگ دسته یک که مسابقات از دهم شهریور ماه برگزار می شود ،لیگ دسته دوم که از چهاردهم شهریور ماه آغاز می شود و لیگ دسته سوم که از بیستم شهریورماه استارت می خورد یک هفته قبل از مسابقات،نقل و انتقالات تیم ها به پایان می رسد.
حاضریم تا حق پخش تلویزیونی را واگذار کنیم
غلامرضا بهروان در خصوص حق پخش تلویزیونی گفت:یکی از امتیازاتی که برای تیمها قائل شده ایم این است که مسابقات را در هر پنجشنبه و جمعه برگزار می کنیم.بر همین اساس شبکه های استانی معمولا مسابقات را از طریق صدا و سیمای استانی خود پخش می کنند.اما در مورد پخش از شبکه های دیگر صدا وسیما ،حاضریم تا حق پخش را واگذار کرده واز حضور بخش خصوصی استقبال خواهیم کرد.
تعداد تیمها در مسابقات لیگ باید کم تر شود
وی گفت:معتقدم که برای کیفی سازی درمسابقات باید تعداد تیم ها در دسته های یک و دو و حتی دسته برتر باید کم شود.این امر جزءاهداف بلند مدت فدراسیون و سازمان لیگ آزادگان بوده تا شاهد حضوربا کیفیت تیم ها در مسابقات باشیم.در لیگ دسته اول باید به جای اینکه 14 تیم در دو گروه به رقابت با یکدیگر بپردازند ،18 تیم در یک گروه حضور داشته وبه مصاف یکدیگر بروند.در لیگ دسته دو نیز چنانچه بین 20 تا 22 تیم باشند می توان به بهبود و بالا رفتن کیفیت مسابقات امیدوار بود.
باشگاهها خود سر نمی توانند امتیازات تیمشان را بفروشند
بهروان در ادامه درخصوص چگونگی توزیع جغرافیایی تیمها در استانها گفت:توزیعی صورت نگرفته است و تیمها طبق شرایطی که دارند در استانهای خود مشغول فعالیت هستند.امسال برای خرید و فروش تیم ها یکسری برنامه ریزی های دقیق انجام داده ایم و به استانها اعلام کردیم که تیم ها نمی توانند امتیازات خود را به طور مستقل بفروشند و باید با فدراسیون فوتبال هماهنگ باشند و اگر تیمی این اقدام را انجام ندهد بنابر بخشنامه موجود، با آنها برخورد خواهد شد.
صرفا قهرمانی ملاک حضور در لیگ برتر نیست
رئیس سازمان لیگ آزادگان در خصوص راه اندازی آکادمی در لیگ دسته اول گفت:در لیگ دسته اول باید آکادمی فوتبال راه اندازی شود چرا که خواسته AFC است.تیم هایی که می خواهند به لیگ دسته اول صعود کنند باید شرایط لازم کنفدراسیون فوتبال آسیا را داشته باشند.صرفا قهرمانی ملاک حضور در لیگ برتر نیست و در آئین نامه برای ایجاد آکادمی در لیگ دسته اول مطالبی مطرح شده است.
غلامرضا بهروان رئیس سازمان لیگ در پایان به نکات زیر اشاره کرد:
*دوره های آموزشی کنترل دوپینگ را برای مدیران و کادرفنی باشگاهها در دستور برنامه های خود داریم.
*با کمیته آموزش همکاری و ارتباط لازم وجود دارد در غیر اینصورت نمی توان بر فعالیت های مربیان صحه گذاشت.
*توسعه فوتبال از مهمترین اهداف فدراسیون و سازمان لیگ آزادگان است اما باشگاهها نقش مهمتری را در این امر دارند و باید فعال تر از گذشته برنامه های خود را پیگیری کنند.باید در بخش سخت افزاری باشگاهها فهال شوند از پایه تیم ها خود را قوی کنند تا فوتبال به جایگاه واقعی خود برسد.
*پس از درخواست سازمان لیگ آزادگان و دستور کفاشیان و احترام به شهدای خرمشهر،جام حذفی آزادسازی خرمشهر درحالی برگزار می شود که یک تیم به صورت ویژه و جدا از سهیمه استان خوزستان دراین مسابقات حضور خواهد داشت.