اجرائی کشوری

بازگشت رویایی یاران کمالوند در آزادی/ استقلال بازهم مقابل تبریزی‌ها کاری از پیش نبرد

شاگردان کمالوند در حالی موفق به کسب یک امتیاز از خانه استقلال تهران شدند که در این بازی ابتدا با دو گل از میزبان خود عقب افتاده بودند و همچنین دروازه‌بان خود را از دقیقه 77 اخراج شده می‌دیدند.
در آخرین دیدار هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال تیم‌ گسترش فولاد تبریز به مصاف استقلال تهران رفت و درحالی که ابتدا با دو گل از میزبان خود عقب افتاده بود اما در ادامه توانست گل‌های خورده را جبران کرده و یک امتیاز شیرین را از خانه تیم تهرانی دشت کند.
آبی‌های تهران و تبریز در شرایطی رودروی هم قرار گرفتند که استقلال با پیروزی می‌توانست به رتبه چهارم جدول رده‌بندی صعود کند و در طرف مقابل گسترش فولاد هم برای فرار از بحران به دنبال کسب 3 امتیاز این بازی بود.
در این مسابقه ابتدا سید محسن حسینی در دقیقه 14 به اشتباه دروازه خودی را باز کرد و استقلال با یک گل پیش افتاد؛ سپس محسن کریمی که روی گل نخست نیز تاثیرگذار بود، گل دوم این تیم را در دقیقه 21 به ثمر رساند و تیم میزبان اختلاف را دو برابر کرد.
در ادامه این نیمه گسترش فولاد در دقیقه 43 بازی با شوت دیدنی لوسیانو پریرا یکی از گل‌های خورده را جبران کرد و با این گل نتیجه را به 2 بر یک تغییر داده و امیدوار به رختکن رفت.
در نیمه دوم شاگردان کمالوند به دنبال گل تساوی بودند اما در دقیقه 77 با اخراج فرناندو دخسوس ده نفره شدند که البته این اتفاق به سود آنها رقم خورد و این تیم در دقیقه 80 با گل دیدنی علیرضا نقی‌زاده کار را به تساوی کشاند و به خواسته خود رسید.
پس از این گل استقلال که با یک یار بیشتر به بازی ادامه می‌داد، به حملات خود افزود اما نتوانست از دفاع منسجم تیم کمالوند عبور کند و در نهایت این بازی با تساوی 2 بر 2 و تقسیم امتیاز به پایان رسید.
با این نتیجه استقلال تهران 15 امتیازی شده و با یک پله نزول در مکان هفتم جدول قرار گرفت و گسترش فولاد نیز با 10 امتیاز بدون تغییر در رده سیزدهم باقی ماند.
نکته جالب اینکه آبی پوشان پایتخت برای دومین بار متوالی در فصل جاری از کسب پیروزی خانگی برابر نمایندگان تبریز ناکام ماندند چراکه آنها در هفته پنجم نیز مقابل ماشین‌سازی با تساوی یک بر یک متوقف شده بودند.
گروه داوری: داور وسط: محمدحسین زاهدی فر – کمک‌ها: اسد حاج محمد و علی اکبر نوری
اخراج: فرناندو دخسوس از گسترش فولاد
استقلال تهران: مهدی رحمتی، لئوناردو پادوانی، یعقوب کریمی، امید ابراهیمی، کاوه رضایی، بختیار رحمانی، مجید حسینی (خسرو خیدری)، هرائر مگویان، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی (علی قربانی) و محسن کریمی
سرمربی: علیرضا منصوریان
گسترش فولاد تبریز: فناندو دخسوس، محسن حمیدی، مرتضی اسدی، سیدمحسن حسینی، مسعود ابراهیم زاده، علیرضا نقی زاده، مگنو باتیستا، داریوش شجاعیان، یوسف سیدی (امین درویشی (کوروش ملکی))، لوسیانو پریرا و رضا خالقی‌فر (محمدرضا خلعتبری)
سرمربی: فراز کمالوند