اجرائی کشوری

باخت ماشین سازی تبریز برابر ذوب آهن اصفهان

هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال

باخت  ماشین سازی تبریز برابر ذوب آهن اصفهان

ماشین‌‎سازی تبریز در لیگ برتر فوتبال برابر همرنگ اصفهانی خود مغلوب شد تا باخت دیگری را در این رقابتها تجربه کند.

هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال روز پنجشنبه با برگزاری یک دیدار در تبریز آغاز شد که طی آن تیم ماشین‌سازی تبریز برابر میهمانش ذوب آهن اصفهان با نتیجه 2 بر یک تن به شکست داد.

این مسابقه از ساعت 14 روز پنچشنبه در ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی برگزار شد و ذوب آهن با گل‌های مرتضی تبریزی و علی حمام که به ترتیب در دقایق 39 و 41 به ثمر رسید، برنده به رختکن رفت و با وجود اینکه در نیمه دوم ماشین‌سازی در دقیقه 71 توسط حامد پاکدل یکی از گل‌های خورده را جبران کرد اما در نهایت نتوانست از این شکست خانگی جلوگیری کند و در پایان با حساب 2 بر یک مغلوب شد.

ماشین‌سازان درحالی در دیدار امروز تن به شکست خانگی دادند که در این بازی دستیاران خطیبی هدایت این تیم را بر عهده داشتند. ضمن اینکه نماینده تبریز از دقیقه 88 در پی اخراج پیام صادقیان 10 نفره به بازی ادامه می‌داد؛ این بازیکن پس از مدت‌ها دوری از میادین به عنوان یار جانشین در نیمه دوم به میدان آمده بود.

این هشتمین باخت متوالی سبزجامگان تبریز در لیگ برتر فوتبال بود. همچنین این تیم پس از حدود 20 روز و باخت در جام حذفی، این بار در لیگ برتر برابر ذوب آهن شکست خورد.

در جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال، ماشین‌سازی با این شکست خانگی همچنان 6 امتیازی مانده و به قعرنشینی خود تداوم بخشید؛ ذوب آهن نیز با توجه به این برد امتیازات خود را به عدد 21 افزایش داده و موقتاً به مکان سوم صعود کرد.

گروه داوری: داور وسط: رضا کرمانشاهی؛ کمک‌ها: حسین طالقانی، علی دودانگه و یاسر همرنگ/ ناظر: بهرام مهرپیما

اخطار : مرتضی محفوظی (28) و پیام صادقیان (87) و (88) از ماشین‌سازی و دانیال اسماعیلی‌فر (65) از ذوب‌آهن

اخراج : پیام صادقیان از ماشین‌سازی

ماشین سازی تبریز : مانوئل فرناندز، ادسون هنریکه، بهمن کامل، محمد نصرتی (مهرداد بایرامی)، حبیب گردانی (اتابک زارعی)، احمد امیرکامدار (پیام صادقیان)، سید مرتضی محفوظی، بهرام احمدی، حامد پاکدل، سامان نریمان‌جهان و امین قاسمی‌نژاد.
سرمربی(موقت): حسین خطیبی

ذوب‌آهن اصفهان: رشید مظاهری، وحید محمدزاده، محمد نژادمهدی، علی حمام، مهران درخشان‌مهر، دانیال اسماعیلی‌فر، مهدی مهدی‌پور، محمدرضا حسینی، احسان پهلوان، مهدی رجب‌زاده (رضا شکاری) و مرتضی تبریزی (یاسرفیضی).
سرمربی: سید مجتبی حسینی