اجرائی کشوری

ايران يك – قرقيزستان صفر

تيم ملي اميد ايران نخستين گام را براي صعود به المپيك 2014 لندن با موفقيت برداشت… تيم ملي اميد ايران كه با توجه به نتايج دوره‌ي گذشته از مرحله‌ي سوم كارش را براي صعود به المپيك 2014 لندن آغاز كرده،‌ در نخستين گام ديدار رفت را مقابل قرقيزستان در ورزشگاه آزادي برگزار كرد و با نتيجه‌ي يك بر صفر به پيروزي رسيد.

بختيار رحماني در دقيقه‌ي 38 اين ديدار تك گل پيروزي‌بخش ايران را روي يك كار ايستگاهي به زيبايي به ثمر رساند.

در نيمه‌ي دوم ملي پوشان اميد باز هم توپ و ميدان را بيشتر از حريف نه چندان قدرتمند خود در اختيار داشتند، اما نتوانستند اختلاف را بيشتر كنند و فرصت‌هاي ايران يكي پس از ديگري از دست رفت.

در اين ديدار كه در ورزشگاه تقريبا خالي آزادي برگزار شد، ايران به نسبت بازي‌هاي آسيايي گوانگ‌جو بازي ضعيف‌تري به نمايش گذاشت.

* هومن افاضلي نخستين حضورش را در يك ديدار رسمي به همراه تيم ملي فوتبال اميد تجربه كرد.

* اين ديدار كه ساعت 15 به وقت تهران آغاز شد، به دليل پخش تكرار مجموعه تلويزيوني “ارمغان تاريكي” با 15 دقيقه تاخير به روي آنتن رفت.

* در دقيقه‌ي 75 دو خطاي شديد پياپي از سوي بازيكنان قرقيزستان با واكنش ملي پوشان همراه شد كه داور تايلندي ديدار با نشان دادن كارت زرد به بازيكنان قرقيزستان جو متشنج بازي را آرام كرد.

* دقايق پاياني بازي با توجه به كم شدن انگيزه بازيكنان ايران و توانايي پايين بازيكنان قرقيزستان در نزديك شدن به محوطه جريمه‌ي ايران آرام دنبال شد.

* ديدار برگشت دو تيم 18 اسفند در قرقيزستان برگزار خواهد شد.

* تمام خبرنگاران هنگام ورود به ورزشگاه توسط ماموران حراست بازديد بدني شدند كه با اعتراض خبرنگاران اين مساله متوقف شد.

* بهرام افشارزاده، دبير كل كميته المپيك، علي كفاشيان و فريدون معيني مهمانان ويژه اين ديدار بودند.

* فريدون معيني رييس كميته تيم‌هاي ملي نيز هنگان ورود به جايگاه ويژه توسط ماموران بازديد بدني شد.

* تيم برنده اين ديدار در مجموع دو بازي رفت و برگشت، خرداد ماه سال آينده رقابتها را براي صعود به المپيك لندن ادامه خواهند داد.

* تعداد انگشت‌شماري از هواداران قرقيزستان از نزديك اين بازي را تماشا كردند. تماشاگران ايراني حاضر در ورزشگاه هم به صد نفر نمي رسيد.