اجرائی کشوری

اولین شکست خارج از خانه گسترش فولاد در اهواز رقم خورد

نخستین دیدار هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال با برتری خانگی استقلال خوزستان مقابل گسترش فولاد و صدرنشینی این تیم به پایان رسید.

در نخستین دیدار هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال تیم‌های استقلال خوزستان و گسترش فولاد تبریز از ساعت 15 در ورزشگاه غدیر اهواز به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری یک بر صفر تیم میزبان به پایان رسید و شاگردان ویسی با 3 امتیاز این بازی بالاتر از استقلال تهران در صدر جدول رقابت‌ها قرار گرفتند.

در این دیدار که در حضور 450 نفر تماشاگر برگزار شد، در نیمه نخست تیم میزبان بازی برتری نسبت به گسترش فولاد به نمایش گذاشت و در دقیقه 36 هم مزد برتری خود را گرفت.

خطای علیرضا لطیفی روی زبیدی در درون محوطه جریمه گسترش فولاد موجب شد تا زرگر داور این بازی نقطه پنالتی را به سود استقلال خوزستان نشان دهد. میثم دورقی پشت این ضربه قرار گرفت و با فریب گئورگیف دروازه تیم مهمان را باز کرد.

نیمه نخست با همین یک گل به سود شاگردان ویسی به پایان رسید و دو تیم برای استراحت بین دو نیمه راهی رختکن شدند.

با شروع نیمه دوم بازهم این تیم استقلال خوزستان بود که در حملات خطرناک ظاهر می‌شد اما در دقیقه 55 یک موقعیت بادآورده در مقابل ابراهیمی قرار گرفت ولی این بازیکن با بی دقتی توپ را به بیرون زد.

در ادامه گسترش فولاد فشار زیادی روی دروازه میزبان خود آورد اما بازیکنان این تیم در ایجاد موقعیت ناکام بودند. استقلال خوزستان نیز که به دنبال استفاده از ضد حملات بود، در این بین صاحب دو موقعیت طلایی شد اما زبیدی و بیت سعید قدر موقعیت‌های تک به تک را ندانستند تا این دیدار در نهایت با همان تک گل به پایان برسد.

بدین ترتیب با 3 امتیاز این بازی استقلال خوزستان 23 امتیازی شده و موقتا به صدر جدول رده بندی لیگ برتر صعود کرد و تیم گسترش فولاد نیز با همان 17 امتیاز و یک پله نزول در رده ششم قرار گرفت.

حسین زرگر کار قضاوت این دیدار را برعهده داشت. این داور به محمد نصرتی از گسترش فولاد و سوآرز از استقلال خوزستان کارت زرد نشان داد.

استقلال خوزستان: فرناندو خسوس، محمد طیبی،دانیال ماهینی، علی اصغر عاشوری (ابدام 74)، میثم دورقی، حکیم نصاری، رحیم زهیوی ، حسن بیت سعید (سوآرز 90)، عقیل کعبی، مهدی زبیدی (سیف اللهی 81) و پیمان شیرزادی.
سرمربی: عبدالله ویسی

گسترش فولاد تبریز: گئورگی گیورگیف، امیدنظامی پور، مهدی کیانی، مرتضی اسدی، مگنو باتیستا، محمدابراهیمی، شهرام گودرزی (امیرحسن کریمی 64)، محمدنصرتی، داریوش شجاعیان، محمد امین درویشی (یوسف سیدی 81) و علیرضا لطیفی.
سرمربی: فراز کمالوند