اجرائی کشوری

اولین تساوی لیگ برتری پرسپولیس تهران و تراکتورسازی تبریز در آزادی

حساس‌ترین دیدار هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال بین تیم‌های پرسپولیس تهران و تراکتورسازی تبریز برگزار شد که این بازی در پایان 90 دقیقه تلاش به تساوی یک بر یک انجامید تا دو تیم از جمع مدعیان قهرمانی فاصله بگیرند.

در این بازی که از ساعت 17:30 در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد، ابتدا در دقیقه 12 رامین رضائیان در موقعیتی تک به تک دروازه اخباری را باز کرد تا تیم میزبان پیش یک بر صفر بیافتد.

پس از این گل، شاگردان قلعه نویی در دقیقه 38 توسط ایرانپوریان کار را به تساوی کشاندند. این بازیکن روی ضربه ایستگاهی رحمانی و در ریباند توپ را به طاق دروازه پرسپولیس چسباند تا حساب کار یک بر یک مساوی شود.

نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید و دو تیم با تساوی راهی رختکن شدند.

با شروع نیمه دوم پرسپولیس روی چند موقعیت فرصت رسیدن به گل دوم را داشت اما درخشش اخباری این موقعیت‌ها را از سرخ پوشان پایتخت گرفت تا نتیجه بازی تغییری پیدا نکند.

در ادامه بازی به تعادل کشیده شد و هر دو تیم نیز موقعیت‌هایی برای گلزنی داشتند اما تلاش آنها بی ثمر بود و در نهایت بازی با همان نتیجه نیمه نخست خاتمه یافت.

با این تساوی، پرسپولیس 36 امتیازی شده و با یک پله نزول نسبت به هفته گذشته در رده چهارم قرار گرفت و تراکتورسازی نیز با 32 امتیاز به رده ششم صعود کرد.

کار قضاوت این بازی بر عهده تورج حق وردی بود. این داور در این بازی 6 بار دست به جیب شده و رامین رضائیان، محسن بنگر و مهدی طارمی از پرسپولیس و آگوستو سزار، سینا عشوری و شجاع خلیل زاده از تراکتورسازی کارت زرد نشان داد.

پرسپولیس تهران: سوشا مکانی، محسن بنگر، رامین رضاییان، محمد انصاری، لوکا ماریچ، احمد نوراللهی، محسن مسلمان (مهرداد کفشگری)، علی علیپور، امید عالیشاه (میلاد کمندانی)، فرشاد احمدزاده و مهدی طارمی.

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

تراکتورسازی تبریز: محمدرضا اخباری، محمد ایرانپوریان، شجاع خلیل زاده، کارلوس کاردوسو، سعید آقایی، سینا عشوری، مهدی کیانی، سروش رفیعی، بختیار رحمانی، آگوستو سزار (شاهین ثاقبی) و فرزاد حاتمی.

سرمربی: امیر قلعه نویی