اجرائی کشوری

اولتيماتوم دوباره سازمان ليگ به بازيكنان و تيم‌ها عزيزمحمدي:

خيال همه راحت،‌ به بازيكنان متخلف كارت بازي نمي‌دهيم بعضي بازيكنان به سازمان ليگ دعوت مي‌شوند… رييس سازمان ليگ فوتبال ايران گفت: خيال همه راحت باشد تا يقين پيدا نكنيم قرارداد بازيكني سالم و قانوني است، برايش كارت بازي صادر نخواهيم كرد.

عزيزالله محمدي درباره پي‌گيري‌ها و نظارت سازمان ليگ فدراسيون فوتبال بر قراردادهاي بازيكنان و تخطي‌هاي احتمالي بر سر رعايت قانون سقف قراردادها، اظهار كرد: ما نظارت‌هايمان را به طور جدي دنبال مي‌كنيم و خيال همه راحت باشد اگر تخلفي صورت گيرد، متوجه آن شده و برخوردهاي لازم صورت مي‌گيرد. بي‌شك تا يقين حاصل نكنيم قرارداد في‌مابين بازيكنان و باشگاه‌ها سالم و قانوني بوده براي بازيكنان كارت بازي صادر نخواهيم كرد.

وي در پاسخ به اين سوال كه با توجه به اظهارات حسن‌زاده رييس كميته انضباطي مبني بر اينكه “تا شكايتي از طرفين در‌ اين باره مطرح نشود، جرايمي هم براي تخلفات نخواهد بود” رصدهاي سازمان ليگ در اين باره به چه كيفيتي است، اظهار كرد: حسن‌زاده موضوع را از ديدگاه كميته انضباطي بيان كرد اما ما براي صدور كارت مسابقه بازيكنان بايد از اعمال قانون درباره قراردادها اطمينان حاصل كنيم.

محمدي از دعوت برخي بازيكناني كه قراردادشان مشكوك است به سازمان ليگ خبر داد و گفت: ما در اين راستا ضمن بررسي قراردادها با افراد مختلف كه پيرامون آن حضور داشتند، كساني كه ذي‌نفع بودند، واسطه‌ها و… صحبت خواهيم كرد. حتي درباره قراردادهايي كه احتمال مشكل وجود دارد، بازيكنان را به سازمان ليگ دعوت مي‌كنيم تا اظهارنامه‌هاي مشخص شده را پركنند. شك نكنيد اگر تخلفي باشد از آن نمي‌گذريم.

رييس سازمان ليگ در پاسخ به اين سوال كه با تعليق فعاليت ايجنت‌هاي (مديربرنامه‌هاي بازيكنان و تيم‌هاي ورزشي) فوتبال، چطور آنها را به رسميت شناخته و نظارت‌شان را به طور رسمي مي‌پذيريد، گفت: تعليق شدن فعاليت ايجنت‌ها به نحوي است كه برخي از آنها كه مجوز و مدارك لازم را نداشتند به طور قطعي تعليق شدند اما برخي ديگر كه فعاليت‌شان قانوني است بايد مدارك خواسته شده فدراسيون براي تمديد مجوزشان را تا دوشنبه ارايه دهند؛ لذا در صورتي كه اين اقدام از سوي آنها صورت گيرد، ديگر تعليقي برايشان دركار نيست.

وي در واكنش به موضع‌گيري‌هاي باشگاه‌هايي چون استقلال و سپاهان نسبت به مشكوك بودن توافق با بعضي بازيكنان از جمله سيدمهدي رحمتي، سيدجلال حسيني، محسن بنگر و… به ايسنا گفت: من صحبتي درباره بازيكن يا باشگاه خاصي نمي‌كنيم؛ نظارت سازمان ليگ در اين‌باره به صورت جامع درباره همه تيم‌هاي ليگ برتري و بازيكنان آنهاست. هنوز قراردادي از سوي باشگاه براي بازيكنان مطرح شده به دست ما نرسيده كه بخواهيم درباره‌اش كنكاش كنيم.

محمدي در پاسخ به اين سوال كه مگر بنگر قراردادش را در هيات فوتبال ثبت نكرده، خاطرنشان كرد: وي قراردادش را در هيات فوتبال اصفهان ثبت كرده اما هنوز مداركي براي سازمان ليگ ارسال نشده است. زماني كه مدارك در اختيار ما قرار گيرد، ما به منظور صدور كارت بازي براي بازيكن بررسي‌ها را آغاز مي‌كنيم.

عضو كميته رسيدگي به تخلفات اخلاق حرفه‌اي در فوتبال در واكنش به برخي افشاگري‌هاي اظهارات حجت‌الاسلام عليپور دبير اين كميته مبني بر دلالي‌هاي فوتبال، گفت: عليپور مواضع و صحبت‌هايي كه لازم مي‌دانسته را مطرح كرده است. معتقد نيستم كه بيان اين مسايل مردم را نسبت به فوتبال دلزده مي‌كند چرا كه وقتي جايي كارهاي درست زيادي انجام مي‌شود، ممكن است در كنارش مسايل ناپسند هم وجود داشته باشد.

وي با تاكيد بر اينكه مربياني چون فيروز كريمي كه پيش از براي فعاليت در ليگ برتر محدود بودند در رقابت‌هاي امسال مي‌توانند در ليگ برتر باشند، تصريح كرد: كريمي مشكلي براي مربيگري ندارد و شايعاتي كه ممكن است برخي باشگاه‌ها درباره ممانعت از فعاليت او مطرح كنند، واقعيت ندارد.