اجرائی کشوری

افشين قطبي: گل دوم برزيل کمر تيم ايران را شکست

افشين قطبي گفت: وقتي گل دوم را از برزيل دريافت کرديم کمر تيم ايران شکست… سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در نشست خبري پايان بازي با برزيل افزود: عملکرد بازيکنان ايران در اين بازي خوب بود، خصوصا در نيمه نخست که برزيلي‌ها تنها دو موقعيت گل بدست آوردند که يکي از آنها با ضربه مهار نشدني دني آلوز به گل برتري اين تيم تبديل شد.

وي گفت: وقتي گل دوم را از برزيل دريافت کرديم کمر تيم شکست. متاسفانه نمي‌دانم چطور پاتو موفق شد پشت چهار دفاع ايران صاحب توپ شود و دروازه ما را باز کند.

قطبي درباره‌ي اين بازي گفت: در كل من از بازي ايران راضي هستم. بخصوص در نيمه اول و ۱۵ دقيقه اول بازي، بازيكنان ما هم در حمله و هم در دفاع به خوبي خواسته‌هاي ما را اجرا كردند و حتي موفق به گل‌زني هم شدند.

وي گفت: من هنوز در مورد درستي تصميم داور و مردود اعلام كردن گل تا وقتي كه صحنه را بازبيني نكنم، نظري ندارم.

قطبي در مورد برزيل نيز گفت: در موقعيت‌هايي كه بازيكنان ما دقايقي فضاهاي جناحين را به بازيكنان اين تيم واگذار كردند، توانستند بازي بي‌نظيري از خود ارائه داده و تيم ما را تحت فشار قرار دهند. دروازه‌بان، خط دفاعي و هافبك‌هاي ما در كل اين بازي، بازي خوبي را از خود به نمايش گذاشتند اما متاسفانه سيستم هجومي ما بخصوص در جناحين، بسيار ضعيف عمل كردند.

سرمربي تيم ملي در ادامه در مورد ساختار دفاعي تيم ايران و گل‌هايي كه تيم كشورمان مقابل تيم‌هايي مانند عمان، كويت و برزيل دريافت كرد و ضعف عمق دفاعي گفت: من با نظر شما موافق نيستم چرا كه شما در آسيا به هيچ عنوان نمي‌توانيد تيمي را پيدا بكنيد كه مانند برزيل حريفان را تحت تاثير بازي خود قرار دهد اما در اين ديدار ما شاهد بوديم كه برزيل تنها روي اشتباه داور صاحب يك ضربه خطا شد و بازيكني مانند دني آلوس كه در ۱۵ دقيقه اول بازي حتي به نيمه‌هاي زمين تيم ما نرسيده بود، روي يك ضربه فوق‌العاده ماهرانه به گل رسيد و اين نشان از ضعف خط دفاعي ما نيست.

سرمربي تيم ملي در ادامه در مورد سيستم دفاعي تيم گفت: همگي شاهد بازي خوب خط دفاعي بوديم اما تنها روي كار تركيبي برزيلي‌ها گل دوم آن‌ها به ثمر رسيد تا عملا شيرازه تيم ما از هم بپاشد. به نظر من اختلاف بازيكنان ايران و بازيكنان تيم بزرگي مانند برزيل، مربوط به آموزش و پرورش آنهاست، اين بازيكنان از سنين پايين و پايه آموزش ديده‌اند و به همين دليل فوتبال ما با برزيل از لحاظ سطح كيفي داراي اختلاف است.

قطبي در ادامه درباره‌ي تفاوت تيم برزيل با ديگر تيم‌هايي كه وي تاكنون در مقابل آن قرار گرفته است، خاطرنشان كرد: وقتي برزيل روبه‌روي هر تيمي بازي مي‌كند، اكثر هواداران فوتبال در دنيا، دوستدار اين تيم و شيوه و نوع فوتبال آن‌ها هستند تا جايي كه به نظر من در بازي امروز داور اين بازي هم تحت تاثير نام و فوتبال برزيل قرار گرفت تا با دو تصميم اشتباه، باعث گل خوردن تيم ما ‌شود.

به گزارش ايسنا، سرمربي تيم ملي اختلاف ديگر تيم ملي برزيل را بازيكنان فوق‌العاده اين تيم دانست كه اكثر آن‌ها در بهترين تيم‌هاي دنيا بازي مي‌كنند: ما هم بايد تلاش كنيم تا سطح فوتبال‌مان را با انجام بازي‌هاي بزرگ بالاتر ببريم و اين گونه امروز شاهد آن نباشيم كه تنها دو لژيونر شاغل در ليگ اروپايي ما اين گونه نيمكت نشين شوند.

افشين قطبي درباره‌ي ديدار خداحافظي كريم باقري در اين بازي نيز گفت: من در اين بازي بسيار خوشحال بودم كه يك بار ديگر سرمربي بازيكني مانند كريم باقري بودم. كريم باقري همواره يكي از بازيكنان بزرگ و تاثيرگذار باشگاهي در ايران بخصوص تيم پرسپوليس و تيم ملي ايران بوده است. بي‌شك هواداران فوتبال در ايران هيچ گاه بازيكن شماره ۶ تيم ملي و پرسپوليس را از ياد نخواهند برد.

قطبي در پايان در مورد روند آماده‌سازي تيم ملي تا جام ملت‌هاي آسيا گفت: ما ابتدا دو بازي تداركاتي را در تهران برگزار خواهيم كرد و پس از آن ۱۷ روز مانده به آغاز جام ملت‌هاي آسيا در كشور امارات و همين شهر ابوظبي اردوي آماده‌سازي خود را براي جام ملت‌ها برگزار مي‌كنيم و مطمئنا با هماهنگي و تدارك ويژه مسوولان و حمايت رسانه‌ها، موفقيت در جام ملت‌هاي آسيا، دور از دسترس نيست.