اجرائی کشوری

استقلال 1 – 0 ماشین‌سازی

به گزارش روابط عمومی هیأت فوتبال استان آذربایجان شرقي ، تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز از ساعت 20:15 روز (چهارشنبه) در دیداری حساس از هفته بیست و ششم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف میزبانش استقلال رفت که درنهایت با یک گل نتیجه را واگذار کرد.

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، پژمان منتظری، روزبه چشمی، خسرو حیدری (46 – محمد دانشگر)، میثم تیموری، علی کریمی، امید نورافکن، پاتوسی، فرشید اسماعیلی (71 – مهدی قائدی)، داریوش شجاعیان (63- ایسما) و گادوین منشا.
سرمربی: وینفرد شفر

ترکیب ماشین‌سازی: فرناندو دخسوس، محمدحسین کنعانی‌زادگان، مسیح زاهدی، عزیز معبودی، فرید کریمی (84 – محسن یوسفی)، رضا خالقی‌فر، احمد زنده‌روح، سعید مهری، سیدمحمد خرم‌حسینی (66 – احسان تأییدی)، احمد مهدی‌زاده و جای کویتونگو (72 – یوسف سیدی).
سرمربی: رضا مهاجری

گروه داوری: داور: سید مهدی سیدعلی؛ کمک‌ها: سعید قاسمی و حمید سبحانی؛ داور چهارم: فرهاد فرهادپور/ کمک داوران خط: احمد محمدی و رضا عادل/ ناظر داوری: علیرضا کهوری.

اخطار: امید نورافکن (49 و 1+90) و روزبه چشمی (50) از استقلال و جای کویتینگو (55) و فرید بهزادی کریمی (71) از ماشین‌سازی

اخراج: امید نورافکن (1+90)

استقلال با پیروزی در این دیدار 50 امتیازی شد و به رتبه دوم جدول رده‌بندی لیگ برتر صعود کرد که با توجه به توقف پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن فاصله خود را نیز با صدرجدول به امتیاز پنج رساند. تیم ماشین‌سازی نیز با 27 امتیاز موقتا در رده دهم باقی ماند.

ماشین‌سازی با کسب امتیاز در این بازی می‌توانست کمک بزرگی به تیم همشهری خود یعنی تراکتورسازی در راه قهرمانی و کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا کند که موفق به انجام این کار نشد.