اجرائی کشوری

استاندارد نبودن نور ورزشگاهها باعث اشتباهات داوری می شود

عسگری: راه اعتراض به عملکرد داوری ارسال نامه از طریق هیات فوتبال استانی است… عسگری نائب رئیس کمیته داوران در گفتگو با سایت رسمی فدراسیون درباره نحوه انتقاد ازعملکرد داوران را تشریح کرد.
به گزارش سایت رسمی فدراسیون، وی درباره صحبت های دیروزش مبنی بر اینکه هیچ یک از بازیکنان و اعضای کادر فنی حق ندارد به تصمیم داوران اعتراض کند گفت: دیروز در گفتگو با سایت فدراسیون فوتبال به این نکته اشاره کردم و حتی گفتم که اگر داوری اشتباه کرد حق اعتراض وجود ندارد ، چرا که در تمام دنیا همین گونه است و اگر کمی دراین باره تحقیق کنید پی می برید در فوتبال جهان دقیقا این نکته رعایت می شود. در کشور ما متاسفانه مربیان و بازیکنان در کنفرانس مطبوعاتی و رسانه های گروهی ، اینترنتی و نوشتاری مرتبا اعتراض می کنند و این به داوران استرس می دهد به همین دلیل ممکن است که در قضاوت های بعدی شان اشتباهات تاثیرگذار داشته باشند.
عسگری درباره نحوه اعتراض باشگاهها به عملکرد داوران گفت : آنها این حق را دارند که از طریق هیات فوتبال استانی شان با نامه کتبی به مواردی که به نظر آنها دارای اشکال است اشاره کند. البته پیش از آنکه نامه اعتراض برسد این کمیته با استفاده از گزارش ناظران داوری و بازبینی فیلم های بازی، کمیته داوران از طریق سایت فدراسیون درباره وضعیت داوری هر بازی و اشتباهات داوران اظهارنظر می کند و در صورتی که اشتباه تاثیرگذار باشد و منجر به تغییر نتیجه بازی شود ، کمیته داوران با تیم داوری برخورد لازم را انجام خواهد داد. سال گذشته هم در نیم فصل دوم حدود شش مورد بود که با آن برخورد کردیم.
وی در پایان گفت: با توجه به اشکالاتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا از وضعیت 7 ورزشگاه که در آنها رقابت های لیگ برتر برگزار می شود به یکی از بحث های اصلی که کنفدراسیون اصرار دارد به سرعت برطرف شود بحث نور است که واقعا در رقابت های ماه مبارک رمضان ممکن است مشکل ساز شود. با توجه به اینکه نور استاندارد وجود ندارد اشتباهات داوری محتمل است و هر چه زودتر بایستی برای رفع این مشکل اقدام شود.