فرهنگی

ارائه عملکرد کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال

عملکرد کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال در 3 ماه اول سال 90 از سوی این کمیته اعلام شد. سومین نشست مشترک فرهنگی فدراسیون، سازمان لیگ و مسئولین فرهنگی و کانون هواداران باشگاههای لیگ برتر فوتبال به میزبانی باشگاه فرهنگی ورزشی سپاهان روز سه شنبه 28 تیرماه در شهر اصفهان برگزار شد که در این نشست مسئولین باشگاههای تراکتورسازی، شهرداری تبریز، داماش گیلان، سایپای البرز، صنعت نفت آبادان و صبای قم به دلیل مسافرت و همراهی با تیم در اردوهای خارج از کشور حضور نداشتند.
حمیدرضا احمدی-رئیس کمیته فرهنگی سازمان لیگ و دبیر جلسات نشست ، طی سخنانی از حضور اکثریت مسئولین فرهنگی و کانون هواداران باشگاه ها تقدیر و تشکر نمود. همچنین از میزبانی شرکت فولاد مبارکه سپاهان قدردانی و گزارش کوتاهی از روند مصوبات جلسات قبلی ارائه کرد.
ابرقوئی نژاد-رئیس هیات فوتبال استان در این نشست گفت: موضوع فرهنگی وظیفه اصلی و مهم در جامعه به حساب می آید و پایه اصلی نظام فرهنگ است و تمامی کارهای مرتبط را باید اصلش را فرهنگی بدانیم. فوتبال یکی از مهمترین گزینه های موجود در جامعه برای تفریح مردم به حساب می آید. بر همین اساس ما باید سعی کنیم با اشاعه برنامه های فرهنگی در فوتبال،بستر رشد و موفقیت را فراهم کنیم.

در ادامه جلسه ملامحمد – رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون توضیحات جامعی پیرامون دو نشست گذشته و اهداف برپائی این جلسات ارائه نمود. سپس مصوبات دو جلسه گذشته را به اطلاع حاضرین رساند تا بحث و بررسی پیرامون آنها صورت گیرد.
در ادامه جلسه ساکت -مدیر عامل باشگاه فولاد مبارکه سپاها پیرامون مسائل فرهنگی و جایگاه آن در فوتبال را مطرح کرد.
از دیگر برنامه های کمیته فرهنگی برگزاری مراسم تجلیل از مشوقین تیم های ملی بود که با در محل سالن کنفرانس سازمان لیگ برتر فوتبال برگزارشد.
این مراسم با حضور 33 نفر از مشوقین تیم های ملی در سازمان لیگ برتر فوتبال در صبح روز جمعه برگزار شد.
گفتنی است ،در این مراسم ابتدا محمدرضا ملامحمد رئیس کمیته فرهنگی مطالبی پیرامون اهداف تشکیل جلسه و برنامه های تدارک دیده شده ،مطرح کرد و در نهایت بر اساس هماهنگی انجام شده با ستاد اقامه نماز جمعه، مشوقین به همراه تنی چند از مسئولین جمعیت حامیان، سازمان لیگ به دانشگاه تهران عزیمت نموده و در مراسم معنوی نماز جمعه شرکت کردند.
بر همین اساس از مشوقین باشگاه پیروزی(9 نفر) ، مشوقین باشگاه استقلال(14 نفر) ، مشوقین باشگاههای شهرستانی (6 نفر) و از مشوقین سایر باشگاههای تهرانی(4 نفر) تقدیر شد.