اجرائی کشوری

اخبار مهم: دلایل کاهش دیدار تماشاگران از زبان رئیس سازمان لیگ

محمدی: طرفداران فوتبال اشباع شده اند اما از هفته چهارم همه چیز درست می شود… با توجه به اینکه امروز برخی از رسانه ها روی کاهش میانگین تعداد تماشاگران بحث داشتند و آماری را هم ارائه کرده بودند و همچنین گران شدن قیمت بلیط ها دلیل این اتفاق می دانستند لازم است که چند نکته را یادآوری کنم. با توجه به آخرین بازدید AFC از سازمان لیگ برتر و ارزیابی ها آنها از لیگ ما قیمت بلیط ها براساس کارشناسی سازمان لیگ تایید شده است البته من نه به عنوان رئیس سازمان لیگ بلکه به عنوان یک کارشناس باید بگوییم که افزایش قیمت بلیط ها می تواند یکی از دلایل کاهش تماشاگران باشد اما مهمتر از این است که مردم یک ماه بیننده جام جهانی فوتبال بودند و در روزهای اول جام سه بازی به همراه بحث های کارشناسی ، نگاهی به گذشته جام جهانی و ویژه برنامه های زیادی که در این باره تهیه شده بود و همچنین جراید و سایت های اینترنتی با کیفیت خوبی این رقابت ها را پوشش دادند که می تواند باعث اشباع شدن طرفداران فوتبال شده باشد.»

عزیزمحمدی ادامه داد: «ضمن اینکه کیفیت بالای رقابت های جام جهانی و کیفیت پایین هفته آغازین لیگ برتر هم می تواند یکی از دلایل افت تماشاگر باشد . همچنین در سال جاری به خاطر رقابت های فشرده تیم ملی بزرگسالان ، امید و حضور نمایندگان فوتبال در لیگ قهرمانان آسیا ما مجبور شدیم چندین بازی را وسط هفته برگزار کنیم که می تواند از دلایل کاهش تماشاگران باشد. البته باید این نکته را به یاد داشته باشیم که فعلا در آغاز لیگ قرار داریم من تضمین می کنم که از هفته چهارم به بعد و با آغاز ماه مبارک رمضان و برگزاری بازیهای زیر نور دیدار تماشاگران افزایش چشمگیری خواهد یافت. »

رئیس سازمان لیگ درباره شایعه لغو حکم کمیته انضباطی مبنی بر بدون تماشاگر بودن دیدار پیروزی با سایپا گفت: «این حرف ها شایعه است و همانطور که کمیته انضباطی حکم داده پیروزی یک بازی در ورزشگاه آزادی بدون تماشاگر خواهد بود. ضمن اینکه دیدار شهرداری تبریز و تراکتور سازی به دلیل تخلفات طرفداران شهرداری تبریز در دیدار مقابل استقلال در هفته اول براساس حکم انضباطی بدون تماشاگر برگزار خواهد شد . ضمن اینکه بازی هفته چهارم تراکتورسازی در مقابل پاس همدان براساس حکم کمیته انضباطی بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.»

عزیز محمدی درباره اعتراض به توپ رقابت های لیگ برتر گفت: «تاکنون دو باشگاه فقط به این توپ اعتراض کردند و ما هم آن را چک کردیم و براساس استانداردهای فیفا توپ رقابت های لیگ برتر هیچ مشکلی ندارد. تازه اکثر باشگاهها درخواست تعداد توپ های بیشتری از ما داشته اند.»

رئیس سازمان لیگ در پایان شانس ایران را برای کسب چهار سهمیه زیاد دانست و گفت: «به احتمال زیاد 4 سهمیه ایران قطعی است اما بهتر است تا زمان اعلام این سهمیه ها در آذرماه صبر کنیم با توجه به اینکه استقلال هم سهمیه چهارم است و می تواند به تماشاگران زیادی را به ورزشگاه بکشاند احتمال صرفنظر کردن AFC از استقلال پایین به نظر می رسد.