اجرائی کشوری

آغاز طوفانی تراکتورسازی در آسیا

 از هفته نخست مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و از گروه سوم این مسابقات، روز چهارشنبه تیم های تراکتورسازی تبریز و الجزیره امارات از ساعت 16 در ورزشگاه یادگار امام ره تبریز به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با 4 گل به سود شاگردان قلعه نویی خاتمه یافت تا سرخ پوشان فوتبال تبریز شروعی طوفانی در این رقابت ها داشته باشند.

تراکتورسازی کار را طوفانی آغاز کرد و در همان 10 دقیقه نخست دو بار دروازه تیم مهمان را باز کرد. ابتدا بختیار رحمانی در دقیقه 4 روی پاس فرزاد حاتمی دروازه الجزیره را فرو ریخت و سپس به فاصله 6 دقیقه شجاع خلیل زاده از روی ارسال کرنر رفیعی با ضربه سر تماشایی دومین گل تراکتورسازان را وارد دروازه تیم مهمان کرد تا سرخ پوشان با دو گل پیش بیافتند.

پس از این دو گل در ادامه این نیمه هر دو تیم موقعیت های خوبی برای گلزنی داشتند اما تلاش آنها ثمری نداشت و تراکتورسازی در پایان 45 دقیقه اول با همان دو گل برنده به رختکن رفت.

با شروع نیمه دوم تراکتورسازان همچون نیمه نخست با عطش گلزنی فراوان ظاهر شدند و اتفاقا اتفاقات نیمه نخست نیز تکرار شد و این تیم در عرض دقیقه 45 تا 60 دو بار دیگر دروازه الجزیره را باز کرد تا کار تیم حریف را یکسره کند.

مهدی شریفی که با آغاز این نیمه جایگرین آگوستو سزار شده بود، در دقیقه 53 گل سوم تراکتورسازان را با فرصت طلبی در شلوغی محوطه جریمه تیم مهمان به ثمر رساند و در ادامه نیز بختیار رحمانی در دقیقه 59 با تیزهوشی و توپ گیری خوبش از مدافع حریف که منجر به تک به تک شدن وی با دروازه بان الجزیره شد، گل دوم خود و گل چهارم تراکتورسازی را وارد دروازه تیم مهمان کرد.

با این دو گل امیدهای الجزیره برای بازگشت به بازی به یاس تبدیل شد و با اینکه در دقایق باقی مانده نیز تراکتورسازی کاملا برتر از تیم حریف بود و می توانست به شمار گل های خود بیافزاید اما بی دقتی مهاجمان این تیم این فرصت ها را به هدر داد تا شاگردان قلعه نویی در نهایت این بازی را با نتیجه 4 بر صفر به پایان برسانند.

قضاوت این دیدار را محمد تقی الجعفری از سنگاپور بر عهده داشت. وی در این بازی سالم راشد، مسلم فائز و لافیتا از الجزیره امارات و محمدایرانپوریان، فرزاد حاتمی از تراکتورسازی را با کارت زرد خود جریمه کرد.

با ثبت این نتیجه تراکتورسازی 3 امتیازی شد و با توجه به تساوی پاختاکور و الهلال در دیگر دیدار امروز در هفته نخست صدرنشین گروه خود شد. تیم الجزیره نیز با این باخت سنگین در قعر جدول قرار گرفت.

همچنین شاگردان قلعه نویی با این برد شروع رویایی تیم های کشورمان را در این رقابت ها تکمیل کردند.

تراکتورسازی تبریز: محمدرضا اخباری، شجاع خلیل زاده، خالد شفیعی، سعید آقایی، محمدایرانپوریان، سینا عشوری، مهدی کیانی، اگوستو سزار (مهدی شریفی (آلویس نانگ))، بختیار رحمانی (ایوب کلانتری)، سروش رفیعی و فرزاد حاتمی.

سرمربی: امیر قلعه نویی

الجزیره امارات: علی خصیف، فائز، علی مبخوط (احمد حسین)، جونگ وو، تیاگو نوس، رشید، یعقوب یوسف (شاهین)، جوما، لافیتا، کنوین جونز (سلطان سعید) و العبودی

سرمربی: هنک تن کاته